علی دایی تکلیفش را با صداوسیما روشن کرد

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، بازی یادبودی که دو روز پیش برای زنده نگه داشتن یاد و خاطره مهرداد میناوند و علی انصاریان بین منتخب سرخابی با تیم 1998 ایران برگزار گردید، علاوه بر صحنه های قشنگی که در ذهن مخاطبان به جا گذاشت، آبستن چند حادثه ریز و درشت هم بود. در این بازی که به لطف بزرگان فوتبال ایران صورت گرفت، کدورت های قدیمی کنار گذاشته شد و سه چهره شناخته شده که پیش از این تا حدودی از کنار هم قرارگرفتن سر باز می زدند، در قاب های مختلف با هم دیده شدند.

علی دایی تکلیفش را با صداوسیما روشن کرد

مهم ترین آن ها دست دوستی و خسته نباشید علی کریمی و علی دایی بود که به سوی یکدیگر دراز شد. دیگری هم کنارگذاشته شدن اختلاف قدیمی بین علی دایی و علی پروین بود که صحنه های مهمی را در دلش جا داد. اگرچه این کدورت ها در این بازی از بین رفت، ولی به نظر می رسد کدورتی که علی دایی از صداوسیما به دل گرفته، به این سادگی ها رفع نگردد. ماجرا از این قرار است که دوربین صداوسیما برای پوشش این بازی راهی محل ورود چهره های فوتبالی شده بود و در این بین کوشش کرد با چند اسطوره فوتبال ایران هم صحبت کند. در این میان نوبت به علی پروین رسید تا گفت وگوی کوتاهی با صداوسیما داشته باشد و در همین لحظه علی دایی هم از کنار دوربین رد شد. علی پروین با صدازدن علی دایی از او خواست اول دایی مصاحبه کند، ولی پاسخ کوتاه علی دایی بازتاب زیادی در فضای رسانه ای داشت: صداوسیما را دوست ندارم.

جمله علی دایی کاملا واضح و شفاف بود و جایی برای تردید باقی نگذاشت که او هم مثل چندین چهره سرشناس دیگر، دل خوشی از صداوسیما ندارد و ترجیح می دهد صداوسیما را از مدار زندگی اش خارج کند.

ناراحتی علی دایی از صداوسیما مربوط به این روز ها نیست و تقریبا چهار سالی می گردد که رابطه اش را با دوربین های صداوسیما قطع نموده است، به طور معین از اسفند 1396 به این طرف. آن روز ها علی دایی سرمربی سایپا بود که برای بازی با سپیدرود راهی رشت شد و بعد یکی از چهره های هنری ادعا کرد با دایی در هتل درگیر شده و علی دایی او را کتک زده است! اتفاقی که باعث شد برنامه 20:30 بهانه ای به دست بیاورد و علی دایی را به طور مفصل نقد کند.

دایی، اما با تکذیب ادعا های فرد مورد نظر به صداوسیما تاخت و گفت: چند وقت پیش زمانی که برای بازی به رشت رفته بودیم، شخصی که هنرپیشه بود، ادعا کرد که من او را کتک زده ام. 20:30 هم فورا این خبر را پخش کرد. چطور ممکن است که دادگاه محکوم و فقط آن فرد را جریمه اقتصادی کند. بدون اینکه اصلا با من صحبت گردد و کسی نظر من را بخواهد یا مثلا در مدت دو سالی که سایپا بودم، مدام می گفتند که دایی قرارداد یک میلیارد و 200 میلیون تومانی دارد؛ ولی نمی گفتند که من یک پیشنهاد کاری هفت میلیاردی را رد کردم. اساسا مسائلی را عنوان کردند که غیر حرفه ای بود؛ ولی خدا را شکر کار من را راحت کردند؛ چرا که دیگر با صداوسیما مصاحبه نمی کنم؛ چون دو، سه بار چنین اتفاقاتی افتاده. خیلی وقت است با کسانی که بخواهند راجع به من اشتباه صحبت نمایند، کاری ندارم. شما می توانید نقدم کنید؛ ولی باید آن را درست، مؤدبانه، در چارچوب و بدون غرض ورزی انجام دهید، چرا که در غیر این صورت موضع شما برایم کاملا معین است.

دایی در ادامه کنایه ای تندوتیزتر هم زد و تکلیفش را با دوربین های سیما و مسئولان این نهاد روشن کرد: صداوسیمای ما پسوندی به نام جمهوری اسلامی ایران دارد، پس باید به این واژه اسلامی احترام بگذاریم. اگر اسلام در جایی چنین چیزی گفته است که با آبروی افراد بازی گردد، من سر تعظیم فرود می آورم. آن اتفاق آغاز جبهه گیری عجیب عده ای در صداوسیما علیه دایی بود، ولی پایانش نبود. همین برنامه 20:30 بعد ها که علی دایی به طور غیرفوتبالی از تیم سایپا کنار گذاشته شد، برنامه ای سفارشی علیه دایی ساخت که صدای بسیاری در همان تلویزیون را هم درآورد. بااین حال به نظر می رسید جریان به راه افتاده علیه دایی ریشه ای تر از چیزی است که با نامه و محکومیت برنامه یادشده از بین برود.

سرایت کردن انتقاد های بی اساس از علی دایی و مقابله با او بعد از 20:30 به برنامه های شبکه سوم سیما هم کشیده شد و مجری یکی از برنامه های صبحگاهی شبکه سوم تعداد گل های زده علی دایی در تیم ملی را مسخره کرد و آن را بی ارزش جلوه داد!

دایی بعد ها در تبادل نظر با ایسنا این قبیل برنامه ها در صداوسیما را غرض ورزانه توصیف کرد و گفت که مسئله ای که این آدم ها با شخص دایی دارند محبوبیتی است که او بین مردم دارد. ما می خواهیم مفسدان را پیدا کنیم، اما وقتی مفسدان خودشان علنی صحبت می نمایند، باید از همین جا آغاز کنیم و به دنبال مسائل دیگر نرویم. از همین صدا وسیما باید آغاز گردد و مطمئنا به سرنخ های خوبی می رسیم. این گونه کار ها نشان دهنده عقده های درونی افراد است، چون در این چند سال هر کاری کردند نتوانستند برای من مشکل ایجاد نمایند و کاری علیه من بنمایند که من محبوبیتم را بین مردم از دست بدهم. صداوسیما از این نارحت است که علی دایی در بین مردم محبوب است.

صداوسیما اندکی بعد با تغییر رویه کوشش کرد رابطه علی دایی با دوربین هایش را بهبود ببخشد؛ از تهیه نماینده های مختلف تا مجریان صداوسیما در یک بازه زمانی معین به تعریف و تمجید از علی دایی رو آوردند و کوشش کردند او را دوباره مقابل دوربین های سیما بکشانند، ولی کوشش آن ها هرگز به نتیجه ننشست. نمونه این اتفاق را باید در کوشش های رضا رشیدپور جست که با علی دایی حتی در پس پرده صحبت کرد، ولی راه به جایی نبرد. رضا رشیدپور بعد ها در گفت وگویش با خبر ورزشی، از کوششش برای آشتی دادن دایی با سیما حرف زد و گفت: به طور قطعی همه عوامل صداوسیما دایی را دوست دارند و باید بستر این آشتی فراهم گردد. شب عید با علی دایی حرف زدم و متوجه شدم که از تلویزیون دلخوری هایی دارد و دوست نداشت که به تلویزیون بیاید.

دلخوری های علی دایی از صداوسیما ادامه دار است، ولی شهریار فوتبال ایران این روز ها دیگر وقت زیادی برای بیان این دلخوری اش صرف نمی نماید و به گفتن یک جمله ساده قناعت می نماید: صداوسیما را دوست ندارم.

منبع: فرارو

به "علی دایی تکلیفش را با صداوسیما روشن کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علی دایی تکلیفش را با صداوسیما روشن کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید