عملیات نظامی عراق برای پیگرد تروریست های عامل به آتش کشیدن محصولات کشاورزی

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، فرماندهی عملیات مشترک عراق از تدارک نقشه کاملی برای مقابله با به آتش کشیدن محصولات کشاورزی توسط تروریست های داعش در این کشور اطلاع داد.

عملیات نظامی عراق برای پیگرد تروریست های عامل به آتش کشیدن محصولات کشاورزی

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ساعت زنانه فرماندهی عملیات مشترک عراق روز شنبه از تدارک نقشه هایی جدید برای پیگرد عناصر داعش و حفاظت از محصولات و زمین های زراعی در مناطق حضور بقایای تروریست ها اطلاع داد.

تحسین الخفاجی سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق گفت: فرمانده کل نیروهای مسلح بر ضرورت پیگرد بقایای داعش و انتها دادن به حضور آنها و مقابله با هر گونه اقدام آنها برای نابود کردن رزق و روزی ملت و ظرفیت های مالی و زراعی آن تاکید نمود.

وی اضافه نمود: فرماندهی عملیات مشترک بر پیگرد گروه هایی که هر از چند گاهی درصدد به آتش کشیدن محصولات زراعی بوده و به همین دلیل نیروهای امنیتی را بازاستقرار نموده و نقشه هایی جدید تدارک دیده است.

این مقام نظامی عراق تاکید نمود که فرماندهی عملیات مشترک دستورات فرماندهی کل عراق در یاری به نیروهای امنیتی برای حفاظت از محصولات زراعی و جلوگیری از نابود شدن آن را اجرا می نماید.

به گفته مقامات عراقی، اقدام اخیر تروریست های داعش در آتش زدن مزارع گندم و حمله به کشاورزان به خصوص در استان دیالی عراق تنها با هدف ایجاد محاصره مالی بر این مناطق صورت نمی گیرد بلکه هدف دیگر این اقدام، وادار کردن ساکنان این مناطق به کوچ و آوارگی است تا این مناطق به میدان مناسبی برای تسهیل تحرکات داعش و برنامه های شوم آنها تبدیل گردد.

حنین القدو نماینده ائتلاف فتح عراق هم تاکید نمود که طرف های خارجی در پشت پرده عملیات مخرب گروهک های تروریستی داعش علیه تأسیسات برقی و سوزاندن محصولات کشاورزی هستند.

وی تاکید نمود: استقرار عراق برای طرف های خارجی خوشایند نیست، به همین دلیل از گروهک های تروریستی داعش در هدف قرار دادن تأسیسات برقی و سوزاندن محصول گندم حمایت می نمایند تا ضمن ضربه زدن به اقتصاد عراق این کشور را به بازار کالاهای وارداتی تبدیل نمایند.

سید صادق الحسینی از فرماندهان الحشد الشعبی هم اخیرا تاکید نمود که نیروهای الحشد الشعبی بیش از 5 هزار جریب از زمین های کشاورزی را از آتش سوزی نجات دادند.

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "عملیات نظامی عراق برای پیگرد تروریست های عامل به آتش کشیدن محصولات کشاورزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عملیات نظامی عراق برای پیگرد تروریست های عامل به آتش کشیدن محصولات کشاورزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید