قادری: پنجره جمعیت کشور تا چند سال دیگر بسته می شود

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به تفاهم نامه سه جانبه فی ما بین سازمان فنی و حرفه ای و سازمان نظام پرستاری و سازمان بهزیستی گفت: هدف از انعقاد این تفاهم نامه ارتقاء سطح کیفی آموزش به عنوان یک آموزش حرفه ای و نگهدارنده و توانمندسازانه است.

قادری: پنجره جمعیت کشور تا چند سال دیگر بسته می شود

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، علی محمد قادری در مراسم تفاهمنامه سه جانبه فی مابین سازمان فنی و حرفه ای و سازمان نظام پرستاری و سازمان بهزیستی با بیان اینکه سازمان بهزیستی کشور به عنوان سازمانی امدادی، اورژانسی و حمایتی بیش از 42 سال از فعالیتش می گذرد، گفت: سازمان بهزیستی یک سازمان تخصصی که بخشی از جامعه هدف خود افراد دارای معلولیتی هستند که در صنوف مختلف در حال خدمت گیری هستند و این توانخواهان با امنیت خاطر در مراکز نگهداری و بخشی از آنها در منازل تحت قیومیت مادران، پدران و عزیزان فدارکارشان در حال سپری شدن زندگی هستند.

وی افزود: برخی از آنها زندگی نباتی دارند و برخی نیازمند توجه هستند لذا آنچه به عنوان بستر مناسب سازی در اجتماع به عنوان یک فرآیندی که بتوانیم حضور معلولان را در جامعه موثرتر ببینیم طی این تفاهمنامه و تفاهمنامه هایی که در آینده ای نه چندان دور میان دستگاه هایی که در قانون حمایت از افراد دارای معلولیت، (دستگاه های کشور متولی پیگیری آنچه که در قانون برای آنها در نظر گرفته شده هستند) باید حداکثر خدمات خود را برای این جامعه به کار گیرند که این سازمان بهره ور شود.

قادری با اشاره به اهداف این تفاهمنامه گفت: هدف از انعقاد این تفاهم نامه ارتقاء سطح کیفی آموزش به عنوان یک آموزش حرفه ای و نگهدارنده و توانمندسازانه است که بتواند مادر را در کنار یک معلول یا همسر را در کنار همسری که دارای ضایعه نخاعی است در خانواده تمشیت کند. این موضوعی است که در دوره ترخیص از بیمارستان در دوره نقاهت همه خانواده ها مبتلابه هستند.

رییس سازمان بهزیستی کشور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سالمندان و افراد دارای معلولیت، به پنجره جمعیتی اشاره کرد و گفت: توجه داریم که پنجره جمعیت کشور ما تا چند سال دیگر بسته خواهد شد و متاسفانه یک جامعه پیری را در 20 سال آینده خواهیم داشت. این سالمندان را چگونه نگهداری و مراقبت خواهیم کرد؟ همه اینها نشانگر این است که باید یک برنامه جامع و حرفه ای داشته باشیم.

وی با اشاره به دیگر اهداف این تفاهم نامه گفت: اهداف اختصاصی که این تفاهمنامه برای پایلوت 10 هزار نفر در آینده ای نه چندان دور دارد، این است که مراقبین ما در منزل یا مراقبینی که از طریق یک سامانه به افرادی که نیاز به مراقب در منزل دارند ارجاع می شوند چگونه باید رویکرد مراقبتی و توانبخشی داشته باشند؟ دانش آن در سازمان بهزیستی وجود دارد و بیش از چهار دهه معلول را در مراکز نگهداری می کند.

وی گفت: در پی یک شبکه آموزشی هستیم که بین خدمت گیرندگان و مراکز توانبخشی و مراکز آموزشی سازمان بهزیستی وجود داشته باشد. فراگیری چتر خدمات حمایتی و توانبخشی پس از این نوع قراردادها و تفاهم نامه ها بیش تر و ملموس تر خواهد بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "قادری: پنجره جمعیت کشور تا چند سال دیگر بسته می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قادری: پنجره جمعیت کشور تا چند سال دیگر بسته می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید