مایکروسافت: زودتر از پنج سال آینده منتظر The Elder Scrolls 6 بعدی نباشید

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، مجموعه الدر اسکرولز (Elder Scrolls) را می توان یکی از پرطرفدارترین مجموعه های سبک نقش آفرینی دانست. با این حال بیش از 10 سال از عرضه آخرین بازی از این مجموعه گذشته و همچنان ما شاهد یک عنوان تازه نیستیم. بازی اسکایریم (Skyrim) یا الدر اسکرولز 5 آخرین عنوان ساخته شده از مجموعه الدر اسکرولز بود که توانست موفقیت بسیار خوبی کسب کند. از طرفی با طراحی خوب و داستان بسیار زیبا به همراهی پشتیبانی از مادهای مختلف، این بازی برای چندین سال زنده ماند.

مایکروسافت: زودتر از پنج سال آینده منتظر The Elder Scrolls 6 بعدی نباشید

چندی پیش زمانی که از فیل اسپنسر (Phil Spencer)، رئیس بخش ایکس باکس شرکت مایکروسافت، در خصوص الدر اسکرولز 6 سؤال شد، پاسخ داد که حداقل 5 سال با عرضه این بازی فاصله داریم. همینطور اینکه اسپنسر در خصوص پلتفرم های بعدی این مجموعه بسیار محتاطانه عمل نموده و پاسخ مشخصی برای اینکه این بازی روی پلی استیشن عرضه خواهد شد یا نه، نداد.

اسپنسر در جلسه گذشته مایکروسافت در خصوص پلتفرم های الدر اسکرولز 6 شرح خاصی نداد. همین باعث شد تا شایعات زیادی حول اینکه این بازی انحصاری کنسول های مایکروسافت خواهد بود، بوجود آمد. نکته ای که بسیار توجه افراد مختلف را به خود جلب کرد این بود که امکان دارد الدر اسکرولز 6 برای کنسول های نسل نهمی هم عرضه نگردد.

در سال 2021 میلادی اسپنسر در یک مصاحبه اشاره نمود که امکان دارد الدر اسکرولز 6 به صورت انحصاری برای مایکروسافت عرضه گردد. او در مصاحبه شرح داد که قصد مجازات پلتفرم های دیگر را ندارد ولی میخواهد که برترین تجربه را روی ایکس باکس به گیمرها ارائه دهد. با این حال او اعتقاد دارد که همه پلتفرم ها باید رشد بنمایند. این حرف اسپنسر در آن موقع باعث شد تا افراد زیادی باور نمایند که الدر اسکرولز 6 یک عنوان انحصاری ایکس باکس خواهد بود.

در جلسه چند روز گذشته اسپنسر در خصوص عرضه بازی الدر اسکرولز 6 صحبت کرد و اعلام نمود که ما با عرضه رسمی این بازی فاصله بسیار زیادی داریم. با این حال شرکت مایکروسافت و بتسدا در حال کار روی این بازی هستند. او در ادامه شرح داد:

اینکه بازی الدر اسکرولز 6 فاصله زیادی با عرضه دارد چیز عجیبی نیست. در حال حاضر بتسدا تمام تمرکز خود را روی عرضه بازی بزرگ تازه خود به نام استارفیلد گذشته است. عنوان که بسیار گسترده بوده و قول های زیادی را به هواداران داده است. به همین علت با وجود انتظارات بالایی که از استارفیلد وجود دارد، بتسدا باید عملکرد بسیار خوبی در زمان عرضه داشته باشد. چیزی که تا الان بسیار برای این شرکت مشکل ساز بوده است.

نکته جالب اینجاست که در مصاحبه اخیر اسپنسر گفته شد که مایکروسافت انتظار دارد تا در سال 2028 وارد نسل تازه کنسول ها بشوند. در کنار آن گفته شده که الدر اسکرولز 6 پنج سال با عرضه فاصله دارد. پس به احتمال بسیار زیاد این بازی نسل نهم را از دست خواهد داد. البته امکان دارد که عنوان زمان عرضه برای کنسول نسل دهمی مایکروسافت باشد.

منبع: IGN

نکته: عکس اصلی مربوط به بازی The Elder Scrolls Online است
منبع: دیجیکالا مگ

به "مایکروسافت: زودتر از پنج سال آینده منتظر The Elder Scrolls 6 بعدی نباشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مایکروسافت: زودتر از پنج سال آینده منتظر The Elder Scrolls 6 بعدی نباشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید