مورد مثبت ویروس کرونا در یزد ثبت نشد

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، فوکال پوینت(مرجع پاسخگویی مقررات بهداشتی بین المللی) عفونت های حاد تنفسی و ویروسی در یزد بیان کرد: تا به امروز مورد مثبت قطعی، مبنی بر ابتلای فرد یا افراد به ویروس کرونا در استان ثبت نشده است.

مورد مثبت ویروس کرونا در یزد ثبت نشد

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه آنلاین به نقل از ایرنا، محمدرضا شریفی اضافه نمود: چند نفر با علائم مشابه با این بیماری به مراکز درمانی استان مراجعه کردند که آزمایش ها منفی بود.

وی اعلام کرد: تمهیدات لازم برای پیشگیری از ابتلا افراد به ویروس در استان اندیشیده شد و اطلاع رسانی ضروری هم به شهروندان اجرا شده است.

شریفی ادامه داد: برای قرنطینه و مراقبت از بیماران احتمالی، بیمارستان شهید صدوقی یزد برای این منظور در نظر گرفته شد.

ویروس کرونا به وسیله تماس با قطره های تنفسی، مدفوع افراد آلوده، ذرات و ناقل های بی جان انتقال می یابد، دانشمندان هنوز در کوشش هستند تا چگونگی انتقال ویروس را که این روزها بهداشت جهانی را با شرایط اضطراری روبرو نموده است، معین نمایند.

تعیین کردن مولفه های انتقال این بیماری تنفسی، کلید تبیین موثرترین روش ها برای محافظت از افراد و توقف همه گیری آن است، در نبود اطلاعات دقیق و معتبر، شناخت فعلی در خصوص چگونگی انتشار ویروس کووید-19 (کرونا) عمدتا بر پایه آن چیزی است که در خصوص کرونا ویروس های مشابه می دانیم.

منبع: همشهری آنلاین

به "مورد مثبت ویروس کرونا در یزد ثبت نشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مورد مثبت ویروس کرونا در یزد ثبت نشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید