نجات زن کوهنورد از ارتفاع 4 هزار متری دنا

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، سرپرست جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویر احمد از نجات جان کوهنورد زن بدحال شده در قله حوض دال با کوشش 6 ساعته دو تیم امداد و نجات کوهستان در شهرستان دنا اطلاع داد.

نجات زن کوهنورد از ارتفاع 4 هزار متری دنا

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، کاظم فلاحی دوست سرپرست جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویر احمد گفت: ساعت 20 و 30 دقیقه شب گذشته، طی تماس تلفنی با رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان دنا مبنی بر بدحال شدن و افت فشار و مناسب نبودن وضع جسمانی یک زن کوهنورد 40 ساله در ارتفاعات 4409 متری حوض دال دنا، بلافاصله یک تیم 6نفره امداد و نجات کوهستان به محل حادثه اعزام و یک تیم امداد و نجات 4 نفره پشتیبانی نیز در ارتفاعات سیچانی مستقر شدند.

فلاحی دوست ادامه داد: با توجه به شیب تند و صعب العبور بودن ارتفاعات دنا، تیم 6 نفره امداد و نجات کوهستان بعد از 4 ساعت کوشش در فاصله 100 متری قله حوض دال دنا به فرد مذکور رسیدند و ضمن انجام اقدامات پیش بیمارستانی و ارائه یاری های اولیه، وی را از طریق تجهیزات تخصصی کوهستان به پایین ارتفاعات انتقال دادند. در این عملیات از 3 دستگاه خودرو آمبولانس و امدادی یاری دار استفاده شد.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان خاطر نشان کرد: این خانم کوهنورد در شرایط مناسب و سلامت به مراکز درمانی شهر سی سخت جهت پایش کامل سلامت انتقال داده شد.

به گفته او، این عملیات با موفقیت در ساعت 2:30 بامداد امروز شنبه 19 شهریور به خاتمه رسید.

منبع: همشهری آنلاین

به "نجات زن کوهنورد از ارتفاع 4 هزار متری دنا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نجات زن کوهنورد از ارتفاع 4 هزار متری دنا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید