نظافت تهران براساس یک فرمول خاص ، مرکز شهر سه بار در روز تمیز می شود

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، معاون سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران درباره نظافت معابر در سطح شهر تهران گفت: در منطقه ها 11 و 12 ممکن است روزانه تا سه بار جمع آوری زباله را انجام دهیم اما در برخی منطقه ها نظافت شب انجام می شود.

نظافت تهران براساس یک فرمول خاص ، مرکز شهر سه بار در روز تمیز می شود

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، حسین شهابی در مورد نظافت و رفت و روب منطقه ها مختلف مرکز گفت: نظافت و رفت و روب در خیابان های فرعی و معابر درجه سه، در ماه 10 بار انجام می شود یعنی تقریبا به طور میانگین یک روز در میان. طبق برنامه ریزی اجرا شده نظافت معابر درجه یک و بزرگراهی نیز به صورت روزانه انجام می شود.

او درباره جمع آوری پسماند هم شرح داد: نوع زباله تولیدی و زمان جمع آوری پسماند در منطقه ها مختلف فرق دارد. به طور مثال در منطقه ها 6 و 12 - که عمده کاربری آن تجاری یا اداری است - بیشتر رفت و روب در ساعت فعالیت این مراکز انجام می شود و ساعت 20 در این محدوده ها کار زیادی نداریم. در این منطقه ها بیشتر زباله های ما زباله های خشک و ارزشمند است که وزن زیادی ندارند اما بعضا حجیم هستند. در منطقه ها مسکونی چون اغلب شهروندان شب ها زباله را بیرون می گذارند بنابراین بیشتر فعالیت ما شبانه است. میزان زباله در هر منطقه بسته به بافت تجاری و مسکونی آن محدوده فرق دارد.

معاون هماهنگی و ارزیابی امور منطقه ها سازمان مدیریت پسماند ادامه داد: در منطقه ها تجاری زباله های خشک و بعضا ارزشمند و اصطلاحا پفکی مانند یونولیت و پلاستیک داریم که حجم زیادی دارند اما زمانی که جرم را می سنجیم، وزن زیادی ندارند.

شهابی تاکید کرد: منطقه 4 بیشترین میزان زباله به لحاظ وزنی را دارد و حدود 10 تا 15 درصد پسماند خانگی تهران در منطقه 4 تولید می شود. این منطقه هم وسعت و هم تراکم جمعیتی بالایی دارد.

زباله های مرکز شهر سه بار جمع می شود

او با اشاره به اینکه ما در منطقه ها 11 و 12 ممکن است روزانه تا سه بار جمع آوری زباله را انجام دهیم، ادامه داد: در برخی منطقه ها نظافت شب انجام می شود.

معاون سازمان مدیریت پسماند شرح داد: منطقه 21 منطقه ای است که شب جمعیت از آن خارج و منطقه 22 نیز شب نظافت می شود اما منطقه ها مرکزی ما باید در طول روز نظافت شوند و ماندگاری نظافت در این منطقه ها بسیار پایین است. به عنوان مثال در محدوده پاساژ علاالدین در منطقه 11 زمان ماندگاری نظافت نیم ساعت است و باید بلافاصله مجدد نظافت شود اما در منطقه 22 این زمان ده ها برابر می شود.

او با بیان اینکه مدیریت و برنامه ریزی ما خاص هر ناحیه است، گفت: ما در منطقه های که جمعیت شناور دارند، کارگران ثابت داریم تا به طور دایم نظافت را انجام دهند.

شهابی با اشاره به افزایش جمعیت تهران شرح داد: در گذشته هرکسی پاکبان محله اش را می شناخت و سعی می کرد برای کاهش زحمت او زباله کمتری تولید کند یا وقتی می گفتند ساعت 9 زباله را از منزل خارج کنند همه رعایت زمان را می کردند اما اکنون اغلب در طول روز زباله را بیرون می گذارند و کار نیروهای ما سخت شده است. این روزها سازمان پسماند در جهت کمک و حمایت از پاکبانان، بیلبوردهایی را در سطح شهر تحت عنوان برای پاکبانان مهربان شهرمان اکران کرده که امیدواریم مردم با مشارکت بیشتر کمک کنند که هم شهر تمیزتری داشته باشیم و هم زحمت پاکبانان شهر کمتر شود. باید این فرهنگ ایجاد شود که زمین جای زباله نیست و بابت هر زباله ای که شما به زمین می اندازید، کمر یک پاکبان خم می شود. با پاکبانان زحمتکش شهرمان باید مهربان تر و هوای آنان را داشته باشیم.

منبع: همشهری آنلاین

به "نظافت تهران براساس یک فرمول خاص ، مرکز شهر سه بار در روز تمیز می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظافت تهران براساس یک فرمول خاص ، مرکز شهر سه بار در روز تمیز می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید