نقاشی بامزه پیشرفته ترین ربات انسان نمای دنیا ، عکس

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، دیجیاتو نوشت: پیشرفته ترین ربات انسان نمای جهان، آمکا، این بار به سراغ هنر رفته است. در ویدیویی که به وسیله سازنده این ربات، شرکت Engineered Arts منتشر شده، آمکا را درحال نقاشی کشیدن می بینیم و این ربات یک گربه را نقاشی می نماید.

نقاشی بامزه پیشرفته ترین ربات انسان نمای دنیا ، عکس

در ویدیوهایی که تا به امروز از آمکا منتشر شده اند، این ربات انسان نما می تواند احساسات مختلف انسانی را با چهره اش به نمایش بگذارد و به زبان های مختلف حرف بزند. این ربات از میکروفن ها، دوربین ها و سیستم تشخیص چهره بهره می برد. آمکا که از مدل زبانی GPT-3 استفاده می کرد، چند ماه پیش به مدل GPT-4 ارتقا یافت. حالا این ربات به لطف مدل هوش مصنوعی استیبل دیفیوژن، توانسته است نقاشی هم بکشد.

استیبل دیفیوژن یک مدل هوش مصنوعی مولد برای تبدیل متن به عکس است که البته می تواند تصاویر را به وسیله دستورهای متنی به یکدیگر تبدیل کند و بعلاوه تصاویر را کامل نموده یا توسعه دهد.

حالا Engieered Arts از همین مدل برای نقاشی کشیدن آمکا استفاده نموده، اما این شرکت برای انجام چنین کاری با چالش های مختلفی روبه رو بوده است. بااین وجود، تمرکز اصلی آن ها نقاشی کشیدن هرچه سریع تر آمکا بود تا برای بیننده مجذوب کننده باشد.

در ویدیوی منتشرشده، آمکا نحوه فراوری تصاویر یا کشیدن آن ها را شرح می دهد و می گوید که به وسیله پروژه متن باز شبکه عصبی استیبل دیفیوژن می تواند نقاشی بکشد. آمکا پس از استفاده از این مدل هوش مصنوعی، تصویر را اسکلت بندی نموده و به وکتور تبدیل می نماید و درنهایت هم نقاشی روی بوم کشیده می گردد.

در این ویدیو از آمکا خواسته می گردد که یک گربه بکشد که آمکا چنین کاری را انجام می دهد و حتی درباره گربه ها هم صحبت می نماید. نقاشی پیشرفته ترین ربات انسان نمای جهان چندان بد نیست و حتی آمکا در کنار نقاشی اش امضا هم می زند.

وقتی از آمکا درباره نقاشی اش سؤال پرسیده می گردد، می گوید که اگر نقاشی اش را دوست ندارید، احتمالاً درکی از هنر ندارید!

5858

منبع: خبرآنلاین

به "نقاشی بامزه پیشرفته ترین ربات انسان نمای دنیا ، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقاشی بامزه پیشرفته ترین ربات انسان نمای دنیا ، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید