هسته شیطان، نتیجه ترسناک یک آزمایش ، عکس

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، گجت نیوز نوشت: طراحی آزمایش ها و مشاهدات علمی به پیشرفت بشر یاری بسیاری نموده اند. اما مشکل این است که انسان برای انجام آزمایش های علمی باید به سراغ ناشناخته ها برود و گاهی این کار با عواقبی ترسناک همراه است.

هسته شیطان، نتیجه ترسناک یک آزمایش ، عکس

در سال 1945 میلادی ایالات متحده، بمب های هسته ای را بر روی شهرهای هیروشیما و ناکازاکی ژاپن انداخت. ارتش ایالات متحده حتی برای انداختن یک بمب سوم برنامه ریزی نموده بود؛ اما ژاپن پس از دو بمب اول تسلیم شد و بمب سوم لغو شد. بنابراین هسته فعال یک بمب هسته ای در آزمایشگاه لوس آلاموس باقی ماند.

دانشمندان به جای دور انداختن هسته بمب، آن را در آزمایشگاه نگه داشتند تا آزمایش هایی روی آن انجام دهند. دانشمندان می خواستند بدانند که در چه نقطه ای پلوتونیوم فوق بحرانی می گردد.

یک هفته پس از تسلیم شدن ژاپن، دانشمندی به نام هری داگلیان (Harry Daghlian) در معرض دوز کشنده ای از تشعشعات نهاده شد و 25 روز بعد فوت کرد. چند ماه پس از این واقعه، هشت نفر دیگر نیز قربانی هسته بمب شدند. این هشت نفر، دوز خطرناک تشعشع دریافت کردند و یکی از آن ها فوت کرد. پس از این اتفاق، کره پلوتونیوم به عنوان هسته شیطان شناخته شد.

5858

منبع: خبرآنلاین

به "هسته شیطان، نتیجه ترسناک یک آزمایش ، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هسته شیطان، نتیجه ترسناک یک آزمایش ، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید