هواوی می خواهد یک قاب گوشی بسازد که می تواند گوشی های 4G را به 5G تبدیل کند

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، در حال حاضر، گوشی های هواوی به خاطر تحریم ها و محدودیت های تراشه، نمی توانند با مودم 5G عرضه شود و عمده گوشی های نسل نو این شرکت نهایتا ارتباطات 4G دارند.

هواوی می خواهد یک قاب گوشی بسازد که می تواند گوشی های 4G را به 5G تبدیل کند

هواوی برای حل این مشکل، دارد روی یک کیس گوشی کار می کند که با نصب روی گوشی های 4G امکان اتصال به شبکه های 5G را می دهد یا به زبان دیگر، گوشی 4G را به یک گوشی 5G تبدیل می کند.

با توجه به اطلاعاتی که سایت Weibo به دست آورده است؛ هواوی راهکاری دارد که می تواند با نصب یک قاب گوشی، باندهای شبکه 5G را روی دستگاه های خود فعال کند. هنوز کارایی این دستگاه ها اندازه گیری نشده است و تعیین نیست در عمل چقدر می توانند روی شبکه های 5G کیفیت و سرعتی بالایی ارائه بدهند.

تعیین است که این راهکار در مقایسه با تراشه های دارای مودم 5G کار شده در یک گوشی، یکپارچه نخواهد بود اما برای بسیاری از کاربران می تواند گزینه بهتری نسبت به زمانی که فقط 4G دارند؛ تلقی شود.

هنوز هواوی ساخت چنین محصولی یا جزئیات آن را فاش نکرده است و هیچ گونه علائمی از تایید یا فروش آن نیست. فقط سایت Weibo رندری از این کیس گوشی به نمایش گذاشته است که بریدگی دوربین بزرگی مشابه با گوشی P50 دارد و از پایه شیب دار در بخش پشتی سود می برد.

ظاهرا باندهای شبکه و آنتن ها در همه اطراف این کیس گوشی کار گذاشته شده اند و نسبت به قاب گوشی های معمولی، طراحی بهتری دارد.

هواوی سال گذشته گوشی های P50 را بدون مودم 5G عرضه کرد. گوشی P50 اولی پرچم دار هواوی بودن 5G بود و علت آن نیز عدم فعال بودن باندهای رادیویی 5G برای آن در شبکه های 5G است. به این ترتیب، گوشی های بسیار مهمی مانند P50 و P50 Pocket و حتی گوشی تازه نوا 9 بدون 5G عرضه شدند.

حالا، اگر این خبر واقعیت داشته باشد و هواوی بتواند کیسی بسازد که 5G را به گوشی های 4G مانند P50 اضافه می کند؛ برای کاربران بسیار مهم خواهد بود و آن ها می توانند در بیرون از خانه به 5G دسترسی داشته باشند.

منبع: شبکه چی

به "هواوی می خواهد یک قاب گوشی بسازد که می تواند گوشی های 4G را به 5G تبدیل کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هواوی می خواهد یک قاب گوشی بسازد که می تواند گوشی های 4G را به 5G تبدیل کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید