وزیر ورزش: ایران و روسیه ظرفیت های خوبی در ورزش قهرمانی دارند

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، سیدحمید سجادی در این دیدار با ابراز خوشحالی از حضور سفیر روسیه در وزارت ورزش و جوانان گفت: یکی از بهترین کارهایی که می توانیم انجام بدهیم این است که توافقات قبلی اجرا شده بین وزارت ورزش و جوانان ایران و وزارت ورزش روسیه را عملی کنیم. علاوه بر توافقات قبلی لازم است که دو کشور تفاهم نامه ها و همکاری های جدیدی در دو حوزه ورزش و جوانان با یکدیگر داشته باشند.

وزیر ورزش: ایران و روسیه ظرفیت های خوبی در ورزش قهرمانی دارند

وی افزود: بعد از سفر دکتر رئیسی به روسیه انتظارات بالا رفته و اینکه همکاری ها بیشتر شود. ایده های زیادی برای حوزه ورزش و جوانان داریم که همه این ایده ها به یکباره عملی نمی شود. دو کشور ایران و روسیه ظرفیت های خوبی در بخش ورزش قهرمانی دارند که می توانند در اختیار یکدیگر بگذارند.

وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: نه تنها در رشته های کشتی و وزنه برداری بلکه در بسیاری از رشته های دیگر این آمادگی وجود دارد که بتوانیم همکاری های مشترک انجام دهیم. کشور روسیه در رشته های زمستانی سرآمد دنیا است و ما می توانیم از علم و تجربیات روسیه استفاده کنیم. می توانیم اردوهای مشترک برگزار کنیم و همچنین در حوزه جوانان توسعه بین المللی داشته باشیم که جوانان بتوانند مشاغل بین المللی برای خود تعریف کنند.

دکتر سجادی شرح داد: دو کشور ایران و روسیه با فرهنگ یکدیگر آشنا هستند. ما در ایران یکسری رشته ها داریم که جنبه آئینی، مذهبی و دینی دارد. ورزش چوگان یکی از این رشته ها است که در کشور مقبولیت دارد و این امکان وجود دارد که بتوانیم در این رشته تبادل فرهنگ داشته باشیم. همچنین ورزش زورخانه ای و پهلوانی دیگر رشته ای است که باید در روسیه آن را پایه گذاری کنیم و این رشته توسعه پیدا کند. ما 85 زورخانه در سطح کشورهای دنیا داریم که می توانیم این زورخانه ها را توسعه دهیم.

وی گفت: علاقه مند هستیم که کشتی باستانی و پهلوانی را در سراسر دنیا توسعه دهیم. کونگ فو ایرانی نیز از رشته هایی است که به همراه ورزش های بومی و محلی می توانیم در بین کشورهای دنیا توسعه دهیم. قطعاً روسیه نیز یکسری بازی های محلی دارد که می توانیم این بازی ها را تبادل کنیم. بازی های بومی و محلی می تواند سرفصل همکاری های مشترک بین ایران و روسیه باشد.

لوان جاگاریان سفیر روسیه در کشورمان نیز در این دیدار گفت: باعث خوشحالی است که توانستیم در این جلسه حضور پیدا کنیم. دو کشور ایران و روسیه علاوه بر همکاری های مشترک و تفاهم نامه های مختلفی که در سایر حوزه ها با یکدیگر دارند در حوزه ورزش نیز می توانند همکاری های مشترک زیادی انجام دهند. قطعاً تمام پیشنهادات دکتر سجادی را به صورت مکتوب به وزارت ورزش روسیه اعلام خواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "وزیر ورزش: ایران و روسیه ظرفیت های خوبی در ورزش قهرمانی دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر ورزش: ایران و روسیه ظرفیت های خوبی در ورزش قهرمانی دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید