چرا از ویندوز 11 استقبال نشد

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، تهران (پانا) - با گذشت مدتی از ارائه ویندوز 11 در جهان، کاربرانی کمتر از یک درصد در جهان از این ویندوز استفاده می نمایند و استقبال از آن بسیار پایین بوده است.

چرا از ویندوز 11 استقبال نشد

به نقل از وب سایت خبری تحلیلی techradar، پس از گذشت یک ماه از عرضه رسمی ویندوز 11 به نظر می رسد که کمتر از یک درصد از کاربران کامپیوترها سیستم عامل خود را به این نسخه ارتقاء داده اند.

نتایج تحقیقی که از سوی مرکز تحقیقات فناوری Lansweeper صورت گرفته حاکی از آن است که اگرچه به روزرسانی به ویندوز 11 از سوی مایکروسافت کاملا رایگان در نظر گرفته شده است، اما تنها 0.21 درصد از کاربران کامپیوترها از این نسخه از ویندوز استفاده می نمایند.

در این پژوهش داده های بیش از 10 میلیون دستگاه ویندوز که از نسخه های تجاری و خانگی ویندوز استفاده می کردند، مورد آنالیز نهاده شد و نتیجه به دست آمده نشان داد که ویندوز 11 پنجمین سیستم عامل محبوب نزد این تعداد از کاربران است.

در واقع تعداد کامپیوترهای مجهز به ویندوز XP و حتی ویندوز 8 بیشتر از کامپیوترهای مجهز به ویندوز 11 بود.

یکی از اصلی ترین دلایل عدم تمایل کاربران به به روزرسانی به ویندوز 11 را می توان در نیازمندی های TPM مایکروسافت بیان کرد که بسیاری از سیستم ها امکان فراهم سازی آن را ندارند.

گزارش های Lansweepe بعلاوه نشان داده است که تقریبا یکی از ده دستگاه مجهز به ویندوز از سیستم عامل های منقضی نظیر ویندوز XP و ویندوز 7 استفاده می نمایند.

رول دکنت به عنوان رییس بخش بازاریابی Lansweeper در رابطه با خطرات و ریسک های امنیتی استفاده از سیستم عامل های منقضی صبحت کرد و در این رابطه گفت: این شرایط خطر امنیت سایبری قابل توجهی دارد زیرا مایکروسافت دیگر برای ویندوز ویستا، 2000، XP و 7 بسته های برطرف اشکال یا وصله های امنیتی ارائه نمی کند. اگرچه بیشتر کاربران از سیستم عامل های جدیدتر استفاده می نمایند، اما وجود میلیون ها دستگاه ویندوزی فعال در سراسر دنیا به معنای آن است که هنوز میلیون ها کاربر از دستگاه هایی استفاده می نمایند که ناامن هستند و حمله به آنها آسان است. به علاوه، پیش بینی می گردد که تعداد زیادی از این سیستم های قدیمی مرتبط با دستگاه های سازمانی هستند و این به معنای آن است که فقط صحبت دزدیده شدن اطلاعات شخصی در میان نیست.

اگرچه بعضی از افراد و کسب و کار ها هنوز آماده به روزرسانی به ویندوز 11 نیستند، اما باید به یاد داشت که استفاده از نسخه های قدیمی ویندوز و بالاخص آن دسته که به صورت کامل منقضی شده اند و به روزرسانی های امنیتی دریافت نمی نمایند، می تواند امنیت سایبری کاربران را با خطری جدی روبرو کند.

منبع: خبرگزاری پانا

به "چرا از ویندوز 11 استقبال نشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا از ویندوز 11 استقبال نشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید