چرا رفتارهای مدیرعامل فیس بوک ضد و نقیض است؟ ، از وعده حفظ حریم خصوصی تا ادامه رصد اطلاعات کاربران

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، مارک زاکربرگ مدیرعامل فیسبوک اخیرا در سخنرانی ها خود تاکید نموده که میخواهد حریم خصوصی کاربران را بیش از گذشته حمایت کند اما در عمل هیچ خبری از موفقیت نیست. بر این اساس سوالی که اخیرا مطرح می گردد این است؛ هدف زاکربرگ از سخن گفتن در خصوص حریم خصوصی چیست؟

چرا رفتارهای مدیرعامل فیس بوک ضد و نقیض است؟ ، از وعده حفظ حریم خصوصی تا ادامه رصد اطلاعات کاربران

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، مارک زاکربرگ می گوید تمام کوشش خود را برای حفظ حریم خصوصی کاربران به کار بسته است اما فیس بوک بی سر و صدا همچنان به لابی های خود علیه قوانین ادامه می دهد و بیش از پیش به کنترل و رصد اطلاعات کاربران می پردازد، تا جایی که حتی طی روزهای گذشته خبری منتشر شد مبنی بر ادامه جاسوسی فیسبوک از اندرویدی ها به واسطه برنامه های مختلف.

اجازه دهید با هم ماجرای رفتارهای ضد و نقیض مارک زاکربرگ طی هفته اخیر را آنالیز کنیم، مارک زاکربرگ طی هفته اخیر گفت: فیس بوک برای ادامه بقای خود به حفظ حریم خصوصی نیاز دارد.

اما درست یک روز پس از این سخنان، نشریهThe Sunday Telegraph اسنادی را منتشر کرد که نشان می داد یکی از نزدیکترین مشاوران زاکربرگ، یعنی نیک کلگ، رئیس کل امور بین الملل این شرکت در حال لابی با مقامات اتحادیه اروپا برای نقض قوانین تازه حفظ حریم خصوصی اتحادیه اروپا است.

درواقع شواهد نشان می دهند که کلگ برای رسیدن به مقرراتی که به شرکت های فناوری اجازه می دهد به داده های کاربران دسترسی داشته باشند، می جنگد. این در حالی است که قرار بود این قوانین با رضایت کاربران استفاده شوند.کلگ در این جلسات تاکید نموده که قانون پیشنهادی اتحادیه اروپا مدل تجاری فیس بوک را به خطر می اندازد.

باز هم به سخنان اخیر مارک زاکربرگ برمی گردیم. مارک زاکربرگ، منظره بزرگ خود را در هفته گذشته برای فیس بوک بر اساس تمرکز بر حفظ حریم خصوصی تنظیم کرد. وی گفت: من اعتقاد دارم که آینده ارتباطات به طور فزاینده ای به سرویس های خصوصی، رمزگذاری شده تبدیل می گردد که مردم می توانند اطمینان حاصل نمایند که آنچه آنها به یکدیگر می گویند، امن است و پیغام ها و محتواهای خصوصی آنها همواره محفوظ خواهد ماند.

او بعدها در وبلاگ خود به این مطالب چنین اضافه نمود که او نگرانی های کاربران را درک می نماید و وعده داد که: سرویس های ما فقط می توانند به پیغام ها دسترسی داشته باشند و از آنها برای بعضی تبلیغات محدود استفاده نمایند، نه مقاصد دیگر.

اما اگر این ادعا درست است، چرا فیس بوک در کوشش است از سد قوانین بریتانیا و اتحادیه اروپا عبور کند؟ آیا این کوشش عجیب نیست؟

منبع: انتخاب

به "چرا رفتارهای مدیرعامل فیس بوک ضد و نقیض است؟ ، از وعده حفظ حریم خصوصی تا ادامه رصد اطلاعات کاربران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا رفتارهای مدیرعامل فیس بوک ضد و نقیض است؟ ، از وعده حفظ حریم خصوصی تا ادامه رصد اطلاعات کاربران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید