چه کار هایی دوام باتری گوشی آیفون را کم می نماید؟

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، بعضی اقدامات می تواند باعث آسیب به باتری گوشی های آیفون گردد که ضروری است کاربران از آن ها پرهیز نمایند. شرایطی که گوشی خود را رها می کنید و فعالیت هایی که انجام می دهید همگی می توانند در شرایط باتری شما تأثیرگذار باشند. اگر می خواهید باتری آیفون شما بیشتر دوام بیاورد، این موارد را رعایت کنید.

چه کار هایی دوام باتری گوشی آیفون را کم می نماید؟

از دمای سرد خودداری کنید

هوای بیش از حد سرد و گرم هر دو می تواند اثرات منفی بر روی آیفون شما داشته باشد. دمای بالا می تواند باعث داغ شدن بیش از حد آیفون شود. اما سرمای شدید می تواند منجر به تخلیه سریع تر باتری شود.

همان طور که اپل خودش می گوید استفاده از یک دستگاه iOS یا iPadOS در شرایط بسیار سرد خارج از محدوده عملیاتی آن ممکن است به طور موقت عمر باتری را کوتاه کند و باعث خاموش شدن دستگاه شما شود.

اگر هوا خیلی سرد باشد ممکن است دستگاه iOS یا iPadOS شما به درستی شارژ نشود. زمانی که دستگاه خود را به دمای محیط بالاتر ببرید، باتری به حالت عادی باز می شود.

نور صفحه نمایش یکی از بزرگترین مصرف نماینده های باتری است. اگر زیاد از آیفون خود بهره ببرید، بدیهی است باتری سریع تر خالی می شود و این تا حد زیادی به علت مصرف نمایشگر است.

کم کردن روشنایی صفحه نمایش می تواند یاری نماینده باشد. بعلاوه اطمینان از خاموش شدن صفحه نمایش هنگامی که از تلفن خود استفاده نمی کنید، می تواند توان باتری شما را نگه دارد.

اپلیکیشن های پرمصرف

اپلیکیشن هایی که در پس زمینه اجرا می شوند باتری مصرف می نمایند. در نتیجه خوب است این برنامه ها را آنالیز کنید تا ببینید هر کدام چقدر از باتری گوشی شما استفاده می نمایند. با رفتن به بخش تنظیمات و ضربه زدن روی آیکون باتری می توانید اندازه مصرف را ببینید.

اگر در نقطه ای هستید که پوشش شبکه ضعیفی دارد، این می تواند روی باتری شما تأثیر منفی بگذارد. علت این است که تلفن شما دائماً برای پیدا کردن اتصال بهتر شبکه های موجود را اسکن می نماید.

سعی کنید تا جایی که ممکن است روی شبکه وای فای بمانید. اگر شبکه اینترنت همراه شما مناسب نیست، آن را به ارائه دهنده دیگری تغییر دهید.

منبع: همشهری

منبع: فرارو

به "چه کار هایی دوام باتری گوشی آیفون را کم می نماید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه کار هایی دوام باتری گوشی آیفون را کم می نماید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید