75 هزار نفر تحت پوشش بهزیستی مستمری دریافت می نمایند

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، سرپرست اداره کل بهزیستی آذربایجان شرقی تعداد افراد تحت پوشش بهزیستی استان را 116 هزار نفر و مستمری بگیران را 75 هزار نفر مطرح کرد.

75 هزار نفر تحت پوشش بهزیستی مستمری دریافت می نمایند

به گزارش خبرنگار از ،صحاف سرپرست اداره کل بهزیستی آذربایجان شرقی در جلسه شورای راهبردی توسعه مدیریت استان ضمن ارائه گزارشی از عملکرد این مجموعه، خواهان جایگزین کردن کارت های معلولیت به جای گواهی معلولیت شد.

سرپرست اداره کل بهزیستی با تاکید بر صیانت از حقوق معلولان، با بیان اینکه به طور متوسط تعداد 15 هزار فقره گواهی معلولیت در طول یک سال صادر می گردد، پیشنهاد حذف کاغذی گواهی معلولیت و جایگزینی کارت معلولیت معتبر به جای آن برای معرفی به دستگاه ها را عنوان نمود.

او هدف از تشکیل کمیته سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم را معین مصادیق حقوق متقابل مردم و مجموعه بهزیستی، بازنگری قوانین و مقررات جهت تثبیت حقوق مردم و پاسخگویی دستگاه و نظارت بر استقرار برنامه صیانت از حقوق مردم بیان کرد.

او با بیان اینکه این اداره کل دارای 837 نفر پرسنل است، تعداد افراد تحت پوشش بهزیستی استان را 116 هزار نفر و مستمری بگیران را 75 هزار نفر بیان کرد و اضافه نمود: با حدود یک میلیون و 900 هزار نفر چه از شاغلان در مجموعه و چه مددجویان با این اداره در ارتباط هستند، به عبارتی ما با حدود 50 درصد کل جمعیت در ارتباط هستیم.

صحاف، توزیع عادلانه خدمات، پیاده سازی دولت الکترونیک، استفاده از پتانسیل های بخش غیر دولتی، شفافیت اداری اقتصادی و خدماتی، رعایت اصل رازداری و پاسخگویی و در نهایت توسعه مراکز ارائه خدمت با رویکرد محله محور و تکریم ارباب رجوع را ار مهم ترین اهداف بهزیستی اعلام نمود.

سرپرست اداره کل بهزیستی استان، بر ایجاد سازمان شفاف تاکید نمود و اضافه نمود: این مهم به وسیله راه اندازی سامانه های انتشار گردش آزاد اطلاعات و پاسخگویی به تمام شکایات دریافتی مردمی و دستگاه های ناظر در حال اجرا است به طوری که تمام قراردادها، تفاهم نامه ها و... به وسیله سامانه قابل دسترس برای عموم است.

او با اشاره به اهمیت الکترونیکی شدن فرآیند ها گفت: به همین منظور بیش از 470 مرکز غیر دولتی با رویکرد محله محور در استان راه اندازی شده است.

صحاف، تاسیس مراکز مثبت زندگی با هدف تسهیل دسترسی گروه های هدف به خدمات سازمان، کاهش تردد های غیر ضروری، کاهش تصدی گری دولت، استفاده از ظرفیت بخش غیر دولتی و توزیع عادلانه خدمات سازمان را از دیگر طرح های مهم این اداره کل دانست و گفت: تعداد کل ثبت نام کنندگان برای دریافت مجوز مراکز مثبت زندگی 590 مورد بوده که از بین این متقاضیان پس از آنالیز و مصاحبه 166 مجوز به زودی صادر خواهد شد.

او، فعالیت سامانه صدای مشاور 1480 از ساعت 8 صبح تا 12 شب را از دیگر اقدامات شاخص بهزیستی بیان کرد و گفت: تا به امروز بیش از 494 هزار دقیقه مشاوره به 46 هزار نفر ارائه شده است.

صحاف، تالیف کتاب حقوق شهروندی و برگزاری همایش های منطقه ای در راستای حقوق شهروندی را از ابتکارات این مجموعه در راستای ارتقای سلامت اداری و صیانت از حقوق شهروندان دانست.

سرپرست اداره کل بهزیستی استان در ادامه با اشاره به فعالیت مستمر اورژانس اجتماعی در استان گفت: در اورژانس اجتماعی با انجام مداخلات روانی و اجتماعی قبل از مداخلات قضایی و انتظامی در مواردی همچون کودک آزاری و همسرآزاری که درون محیط خانواده روی می دهد، سعی در حل و فصل مسائل می کنیم.

او جمع خدمات ارائه شده توسط اورژانس اجتماعی را 6 هزار و 400 مورد در سال 98 بیان کرد.

صحاف با اشاره به اهمیت گسترش فرهنگ حقوق شهروندی در مهد های کودک گفت: 70 درصد رشد ذهنی افراد در سنین زیر شش سالگی شکل می گیرد، به همین دلیل این اداره کل توجه ویژه ای به آموزش حقوق شهروندی در قالب بازی دارد.

او اضافه نمود: در ایام اپیدمی کووید 19، مجموعا 134 هزار خدمت در استان ارائه شده، هم چنین 71 میلیارد ریال یاری نقدی و43 میلیارد ریال یاری غیر نقدی در بهزیستی اجرا شده است و در مجموع حدود 66 هزار خانوار از خدمات این اداره استفاده نموده اند.

منبع فارس

ک

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "75 هزار نفر تحت پوشش بهزیستی مستمری دریافت می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "75 هزار نفر تحت پوشش بهزیستی مستمری دریافت می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید