تست حساس بودن؛ تا چه اندازه روحیه حساس و زودرنجی دارید؟

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، تست روانشناسی حساس بودن به شما نشان می دهد که تا چه اندازه از رفتار ناخوشایند بقیه دل شکسته می شوید. چون بسیاری از شما سعی در پنهان کردن این دل شکستگی و حتی انکار آن دارید. ممکن است خیلی بیش از اندازه به دیگران بها داده ولی متوجه نباشید.

تست حساس بودن؛ تا چه اندازه روحیه حساس و زودرنجی دارید؟

وبلاگ ساعت زنانه | سرویس روانشناسی - چقدر روی رفتار دیگران با خودتان یا نگاهی که به شما دارند حساس هستید؟ ممکن است فکر کنید حساسیت چندانی روی دیگران ندارید، اما صفات ظریفی هستند که پرده از این بعد شخصیت شما برداشته و میزان حساسیت شما نسبت به دیگران را افشا می کنند.

جهت گیری های میان فردی

همه ما کسانی را می شناسیم که بسیار حساس بوده و مدام نگران هستند که دیگران در برابر اعمال و رفتار آن ها چه واکنشی نشان می دهند. اشخاص بسیار حساس به شدت نگران حرف مردم هستند و به همین دلیل دیگران در حضور آن ها کاملا دقت می کنند که مبادا حرفی بزنند که آن ها را برنجاند. البته اشخاص فوق حساس حالتی افراط گرایانه دارند. اما همه ما تا اندازه ای با حساسیت های اجتماعی درگیر هستیم.

بیشتر بخوانید: تست اضطراب اجتماعی؛ آیا حضور دیگران شما را عصبی می کند؟

بررسی های اجرا شده در دانشگاه تافتز در مدفورد ماساچوست از سوی والتری سواپ و جفری رابین حقایق جالبی را در این مورد افشا می کند. این دو روان شناس در مدت دو سال نهصد دانشجو را بررسی کردند و به مقیاسی در زمینه جهت گیری میان فردی دست یافتند. در ادامه می توانید این تست را بصورت آنلاین انجام دهید و اگر تمایل به انجام دستی آن دارید، می توانید سوالات مربوط به این آزمون را بعد از آن مطالعه کنید.

تست آنلاین حساس بودن؛ آیا شما آدم حساسی هستید؟

تست حساسیت بودن

اگر نمی دانید حساسیت اجتماعی تان نسبت به دیگران چگونه است پرسشنامه زیر را تکمیل کنید و به ازای هر جواب درست به خودتان یک امتیاز بدهید. در خاتمه امتیازات خود را جمع بزنید.

1- ترجیح می دهم مسائل شخصی ام را با دیگران در میان بگذارم.

درست غلط

2- هرچیزی را که شک داشته باشم مال دزدی است نمی خرم.

درست غلط

3- برای من مهم است که با کسانی که دوست دارم کار کنم، حتی اگر این کار سبب شود مسئولیت های کمتری را عهده دار شوم.

درست غلط

4- وقتی کسی برای من کاری انجام می دهد احساس وظیفه می کنم که متقابلا کاری برای او انجام بدهم.

درست غلط

5- من و دوستانم علائق موسیقیایی مشابهی داریم.

درست غلط

6- گمان می کنم از متوسط مردم بخشنده تر هستم.

درست غلط

7- اغلب از خودم می پرسم کسانی که در اتوبوس در کنارم می نشینند برای گذران زندگی چه کار می کنند.

درست غلط

8- وقتی با کسی وقت صرف می کنم بلافاصله موضوعی تعیین درباره خودم را با او در میان می گذارم.

درست غلط

9- به نظر می رسد هر چه با کسی بیشتر وقت صرف کنم از او بیشتر خوشم می آید.

درست غلط

10- اگر فقیری از من پول یا غذا بخواهد برایم جواب نه دادن مشکل است.

درست غلط

تفسیر نتایج

امتیازنتیجه
امتیاز 8 تا 10حرف و نظر دیگران روی روحیه شما تاثیر فراوان می گذارد.
امتیاز 5 تا 7در زمینه حساسیت اجتماعی در حد متوسط قرار دارید.
امتیاز 0 تا 4روی حرف و نظر دیگران حساسیت چندانی ندارید. احتمالا شخصی رقابت جو هستید که نیاز های اجتماعی چندان زیادی ندارید.

حساسیت اجتماعی

این پرسشنامه میزان حساسیت اجتماعی شما را اندازه گیری می کند. هر جواب درست به این معناست که به نظر دیگران بهای فراوانی می دهید. برخی از موارد در ظاهر بی ارتباط به نظر می رسد. اما نتایج به دست آمده نشان می دهد، اشخاصی که حساسیت های اجتماعی شدید دارند در این پرسشنامه به خوبی تعیین می شوند. کسی که در این پرسشنامه امتیاز زیادی می آورد، به دیگران و حرف و نظر آن ها توجه دارد، نسبت به رفتار های دیگران حساس است و قضاوت آن ها را شخصی قلمداد می کند.

کنار آمدن با اشخاص حساس آسان نیست. آن ها گاه به شدت واکنشی هستند و نمی توانند به راحتی با کسی دوستی کنند. کسانی که حساسیت اجتماعی کم دارند، کمتر به اطرافیان خود توجه دارند. آن ها بیشتر به روابطی توجه می کنند که اهداف شخصی شان را برآورده سازد. این اشخاص به اعمال و رفتار دیگران توجه چندانی ندارند و تحت تاثیر آن ها قرار نمی گیرند. آنان به مشاغلی در زمینه های علوم، حسابداری و مهندسی علاقه مند هستند.

بیشتر بخوانید: اختلال وسواس فکری؛ انواع، علل و علائم

حساسیت زیاد

اگر شما هم در این آزمون امتیاز بالایی به دست آورده اید باید فکری برای این شرایط خود بکنید. چون این ویژگی شما را دچار مشکل می کند. بکوشید که با مطالعه و مراجعه به مشاوران خوب یک سری صفات خوب را در خودتان تقویت کنید تا بتوانید حساسیت تان را کنترل کنید. البته بی توجهی خیلی زیاد به نظر دیگران هم باعث می شود انسان بی ملاحظه ای به نظر برسید. پس بهتر است یک تعادل نسبی در این زمینه ایجاد کنید. تعادلی که متناسب با اطرافیان شماست و منجر به آرامش بیشتر شما می شود.

بیشتر بدانید:تست با ملاحظه بودن؛ تا چه اندازه مستعد کمک به دیگران هستید؟شما چقدر روی دیگران حساس هستید؟ آیا می توانید این حساسیت را کنترل کنید یا خیر؟ چقدر از توان فکری شما بابت حساسیت روی حرف و فکر دیگران هدر می رود؟منبع: setare.com

به "تست حساس بودن؛ تا چه اندازه روحیه حساس و زودرنجی دارید؟" امتیاز دهید

4 کاربر به "تست حساس بودن؛ تا چه اندازه روحیه حساس و زودرنجی دارید؟" امتیاز داده اند | 3 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تست حساس بودن؛ تا چه اندازه روحیه حساس و زودرنجی دارید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید