ثبت پتنت درمان سپسیس با استفاده از نانوذرات

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، دفتر تجاری سازی فناوری بنیاد تحقیقات پردو به تازگی فناوری جدیدی را که در دانشگاه پردو پیشرفته به صورت پتنتی برای ثبت به دفتر اختراعات آمریکا ارائه نموده است.

ثبت پتنت درمان سپسیس با استفاده از نانوذرات

به گزارش گروه دانشگاه وبلاگ ساعت زنانه، دفتر تجاری سازی فناوری بنیاد تحقیقات پردو به تازگی فناوری جدیدی را که در دانشگاه پردو پیشرفته به صورت پتنتی برای ثبت به دفتر اختراعات آمریکا ارائه نموده است. در این پتنت جزئیاتی در خصوص استفاده از نانوذرات برای مقابله با سپسیس درج شده است.

محققان دانشگاه پردو در حال توسعه یک روش درمان برای مقابله با سپسیس (گندخونی) هستند و در حال حاضر در پی ثبت پتنت دستاورد های خود هستند که می تواند سالانه بر زندگی میلیون ها انسان تأثیر بگذارد.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری گزارش می دهد که حداقل 1.7 میلیون بزرگسال آمریکایی سالانه به سپسیس مبتلا می شوند. این بیماری به دلیل واکنش شدید نسبت به عفونت رخ می دهد؛ بدن برای مقابله با تهدید، حجم بالایی مواد شیمیایی را به جریان خون می فرستد. این امر باعث التهاب شدید می گردد که با گذشت زمان خونرسانی را کند نموده و به اندام ها آسیب می رساند. در نتیجه این مشکل سالانه تقریباً 270000 نفر می میرند. از هر سه بیمار که در بیمارستان فوت می نمایند، یک نفر مبتلا به سپسیس است. سپسیس زمانی رخ می دهد که پاسخ ایمنی بدن به عفونت یا آسیب کنترل نشده باشد. مواد شیمیایی یا پروتئین های آزاد شده در خون منجر به نشت رگ های خونی، التهاب و لخته های خونی گسترده می شوند. این شرایط منجر به اختلال در جریان خون می گردد که می تواند باعث آسیب اندام و مرگ گردد.

یون یئو رهبری این تیم تحقیقاتی را در پوردو بر عهده دارد. آن ها نانوذرات زیست سازگاری را توسعه می دهند که سپسیس را به وسیله تزریق داخل وریدی درمان می نمایند.

یئو گفت پلی میکسین B، یک آنتی بیوتیک سنتی، می تواند اندوتوکسین هایی را که باعث نوع خاصی از سپسیس می شوند، غیرفعال کند، اما این ماده ممکن است برای کاربرد سیستمیک بسیار سمی باشد.

یئو گفت: فرمول های نانوذرات ما سمیت محدودنماینده دوز پلی میکسین B را بدون از دست دادن توانایی آن در غیرفعال کردن اندوتوکسین ها کاهش می دهند.

در مدل های موش مبتلا به سپسیس، 100 درصد موش های تیمار شده با نانوذرات پوردو از التهاب بیش از حد محافظت شده و زنده ماندند. وی می گوید: این فناوری به عنوان یک گزینه امن و راحت برای بیماران و پزشکان نویدبخش است.

یئو این نانوذرات را به دفتر تجاری سازی فناوری بنیاد تحقیقات پوردو ارائه کرد که برای حفاظت از مالکیت معنوی از اداره ثبت اختراع و علائم تجاری آمریکا و اداره ثبت اختراعات اروپا درخواست ثبت اختراع نموده است.

دفتر تجاری سازی فناوری بنیاد تحقیقات پردو یکی از جامع ترین برنامه های انتقال فناوری را در بین دانشگاه های آمریکا اجرا می نماید. خدمات ارائه شده به وسیله این دفتر از طرح های توسعه اقتصادی دانشگاه پردو حمایت می نماید و به وسیله تجاری سازی، صدور مجوز و حفاظت از دستارود های محققان دانشگاه پوردو به فعالیت های دانشگاهی این دانشگاه یاری می نماید. این دفتر در مرکز همگرایی برای نوآوری و همکاری در منطقه پارک دیسکاوری در پوردو، در مجاورت پردیو پردیو قرار گرفته است. در سال اقتصادی 2021، این دفتر 159 انتقال فناوری و 187 اختراع ثبت شده را گزارش داد. این دفتر به وسیله بنیاد تحقیقات پوردو اداره می گردد. در سال 2020، موسسه IPWatchdog پوردو را در رتبه سوم ملی در ایجاد استارت آپ و در 20 رتبه برتر برای ثبت اختراع قرار داد. بنیاد تحقیقات پوردو یک بنیاد خصوصی و غیرانتفاعی است که برای پیشبرد مأموریت دانشگاه پردو ایجاد شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "ثبت پتنت درمان سپسیس با استفاده از نانوذرات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت پتنت درمان سپسیس با استفاده از نانوذرات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید