سئول از موافقت واشنگتن درباره ارسال کالهای پزشکی به تهران خبر داد

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، یک مقام وزارت خارجه کره جنوبی از دریافت موافقت واشنگتن برای ارسال کمک بشردوستانه به ایران خبر داد.

سئول از موافقت واشنگتن درباره ارسال کالهای پزشکی به تهران خبر داد

به گزارش خبرگزاری وبلاگ ساعت زنانه، خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی در گزارشی اعلام کرد که آمریکا موافقت کرده است که این کشور به ایران کالاهای پزشکی ارسال کند.

در این گزارش آمده است: سئول اعلام کرده است که موافقت آمریکا برای ارسال تجهیزات و کالاهای پزشکی به ایران از طریق یک مجوز ویژه را دریافت کرده و احتمالا ماه آینده میلادی ارسال این کمک آغاز خواهد شد.

کره جنوبی روز دوشنبه هفته جاری از آمریکا یک مجوز دریافت کرده که طبق آن امکان ارسال کمک بشرمحبت آمیز به ایران هموار شده است.

این مقام وزارت خارجه کره جنوبی که نخواست نامش فاش شود، به یونهاپ گفت: شرکت ها و بانکهای ما باید اسناد مورد نیاز را آماده کنند و ما فکر می کنیم که یک ماه دیگر ارسال کمکها آغاز شود. سئول علاوه بر دریافت مجوز از آمریکا در تلاش است از دو جهت دیگر هم در حال بررسی امکان ارسال کمک به ایران است.

یکی از این جهتها، استفاده از ساز و کار تبادل انسان محبت آمیز کُره است که در صورت نهایی شدن آن، امکان استفاده از یک بانک ایرانی برای تبادلات بشرمحبت آمیز با تهران وجود دارد البته بانکی که در تحریم آمریکا قرار نداشته باشد.

کره جنوبی همچنین در حال بررسی امکان استفاده از کانال سوئیس است؛ کانالی که به منظور تسهیل فروش اقلام دارویی و غذایی شرکتهای سوئیسی به ایران طراحی شده است.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "سئول از موافقت واشنگتن درباره ارسال کالهای پزشکی به تهران خبر داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سئول از موافقت واشنگتن درباره ارسال کالهای پزشکی به تهران خبر داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید