عراق، بارزانی وارد بغداد شد، تماس تلفنی پامپئو با عبدالمهدی

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، منابع عراقی از ورود رئیس اقلیم کردستان عراق به بغداد خبر دادند.

عراق، بارزانی وارد بغداد شد، تماس تلفنی پامپئو با عبدالمهدی

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ساعت زنانه به نقل از شبکه السومریه، نیچروان بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق امروز چهارشنبه وارد بغداد. وی قرار است با مقامات عراقی در بغداد درباره اوضاع کشور به ویژه مسائل سیاسی بحث و مصاحبه کند.

واکنش آمریکا به بیانیه مقتدر صدر

یک مسئول آمریکایی در واکنش به بیانیه مقتدی صدر که به آمریکا درباره دخالت در امور داخلی عراق هشدار داده بود، مدعی شد که واشنگتن به حاکمیت عراق پایبند است.

بر اساس گزارش شبکه الحره، یک مسئول در وزارت خارجه آمریکا مدعی شد که ایالات متحده بر خلاف ایران، به عراق شکوفا و قوی که آقای خودش باشد، پایبند است.

تماس تلفنی پامپئو با عبدالمهدی

دفتر نخست وزیری عراق از تماس تلفنی مایک پامپئو با عادل عبدالمهدی خبر داد. در بیانیه دفتر نخست وزیری عراق آمده است عبدالمهدی در این گفت وگو بر تمایل جدی برای تقویت روابط دوجانبه و تقویت روابط عراق با همسایگان و دوستان و احترام به حاکمیت و استقلالش تاکید کرد.

وزیر خارجه آمریکا هم بر اساس این بیانیه مدعی حمایت ایالات متحده از نخست وزیر و دولت عراق و تمایل برای تقویت روابط میان دو کشور بر اساس توافقنامه چارچوب راهبردی و کمک به عراق برای تقویت امنیت و ثبات و استقلال و عدم دخالت در امور داخلی اش شده است.

عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق در نشست روز گذشته کابینه تصریح کرده بود که تظاهرات حادثه مهم و فرصت ارزشمندی برای انجام اصلاحات است.

وی خاطر نشان کرد فساد فقط طی چند ماه روی هم انباشته نشده بلکه از زمان های طولانی وجود داشته است. عبدالمهدی بر نیاز کشور به اصلاح قانون اساسی و اصلاح نظام انتخاباتی تاکید کرد.

کابینه عراق روز گذشته مصوباتی داشت از جمله اینکه تصمیم گرفت انتخابات شوراهای ا ستانی را که قرار بود آوریل 2020 میلادی برگزار شود، تا زمان نامعلومی به تعویق اندازد.

تایید لایحه کمیسیون عالی انتخابات و لایحه انتخابات مجلس از دیگر مصوبات نشست روز گذشته دولت عبدالمهدی بود که در اختیار مجلس قرار گرفت.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "عراق، بارزانی وارد بغداد شد، تماس تلفنی پامپئو با عبدالمهدی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراق، بارزانی وارد بغداد شد، تماس تلفنی پامپئو با عبدالمهدی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید