علل کُند شدن فرایند تکمیل نیروگاه های 2 و 3 بوشهر از زبان صالحی

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، خبرنگاران : صالحی گفت: امکان دارد، نیروگاه های 2 و 3 بوشهر طی 8 سال وعده داده شده، تکمیل نشود اما در صورت وجود گشایش اقتصادی امکان افزایش سرعت ساخت و تکمیل نیروگاه ها وجود دارد تا بتوان مقداری عقب ماندگی ها را جبران کرد.

علل کُند شدن فرایند تکمیل نیروگاه های 2 و 3 بوشهر از زبان صالحی

به گزارش به نقل از ایسنا، رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: تامین منابع اقتصادی عامل کند شدن فرایند ساخت و تکمیل نیروگاه های دو و سه بوشهر شده است وبرای رفع این مشکل پیشنهاداتی را قرار است، به دولت ارائه کنیم و در صورت پذیرش، کار تکمیل، تسهیل خواهد شد.

علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی ، با بیان اینکه اکنون هزار مگاوات برق هسته ای تولید می شود و با تکمیل نیروگاه های 2 و 3 بوشهر این مقدار به 3 هزار مگاوات خواهد رسید، گفت: هر کدام از نیروگاه ها هزار مگاوات برق تولید خواهند کرد، البته اکنون سه سال از زمان آغاز ساخت این دو نیروگاه می گذرد و برای تکمیل به 5 سال دیگر زمان نیاز است.

وی در گفت وگو با خانه ملت ادامه داد: تکمیل هر کدام از نیروگاه ها 8 سال به طول خواهد انجامید تا بتوانند وارد مدار شوند. اکنون تا حدودی در پرداخت اقساط خود به روس ها به دلیل مسائل اقتصادی و تحریم ها دچار مشکل شده ایم و نتوانسته ایم به موقع مبالغ را پرداخت کنیم و این موضوع موجب کند شدن، فرایند تکمیل و ساخت نیروگاه ها شده است.

صالحی تاکید کرد: امکان دارد، نیروگاه های 2 و 3 بوشهر طی 8 سال وعده داده شده، تکمیل نشود اما در صورت وجود گشایش اقتصادی امکان افزایش سرعت ساخت و تکمیل نیروگاه ها وجود دارد تا بتوان مقداری عقب ماندگی ها را جبران کرد.

رئیس سازمان انرژی اتمی شرح داد: برای رفع مشکل اقتصادی و تامین هزینه های ساخت نیروگاه های 2 و 3 بوشهر قرار است، پیشنهاداتی را به کمیسیون اقتصادی دولت ارائه کنیم و در صورت تایید آنها، این پیشنهاد به هیئت وزیران ارسال خواهد شد.

منبع: اقتصادنیوز

به "علل کُند شدن فرایند تکمیل نیروگاه های 2 و 3 بوشهر از زبان صالحی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علل کُند شدن فرایند تکمیل نیروگاه های 2 و 3 بوشهر از زبان صالحی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید