فناوارانه ویروس کرونا در آسانسور را لمس نکنید

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، با یک فناوری جدید، دیگر نیازی به لمس دکمه های کثیف و احتمالا آلوده به ویروس کرونا در آسانسورها نیست.

فناوارانه ویروس کرونا در آسانسور را لمس نکنید

سازمان دنیای بهداشت در صفحه اطلاعات مربوط به بیماری کووید-19 خود، افراد را از لمس صورت با دست های شسته نشده برحذر داشته است، زیرا ویروس می تواند روی سطوح مختلف به اندازه های متفاوت زنده بماند. در نتیجه، استفاده از فناوری های غیر لمسی افزایش یافته است و به تازگی یک شرکت سنگاپوری موسوم به استاک دیزاین(Stuck Design) یک مفهوم را طراحی نموده است که در آن افراد در آسانسور برای رسیدن به طبقه مورد نظر خود مجبور نیستند دکمه های آسانسور را با انگشتان خود بفشارند.

این فناوری موسوم به Kinetic Touchless می تواند حرکت انگشتان دست را تقلید نموده و واکنش لمسی فشار دادن یک دکمه را ایجاد کند. بدین ترتیب، وقتی کاربر انگشت خود را به سمت دکمه مورد نظر خود می برد، آن دکمه به صورت اتوماتیک فشرده می گردد.

این فناوری با استفاده از تشخیص حرکت به عنوان یک روش ورودی کار می نماید، بنابراین نیازی به تماس مستقیم ندارد و می تواند حرکت را از فاصله دور تقلید کند.

این شرکت می گوید که این فناوری تعاملی بدون لمس را می توان در حرکات مختلف و وسایل نیز به کار برد. این بدان معناست که دکمه ها را در وسایل مختلف می توان فشار داد یا به بیرون کشید و تنها به حرکت دست کاربر بستگی دارد. همچنین در صورت حرکت آرام و کشویی انگشت کاربر، یک ردیف از دکمه ها می توانند حرکت انگشت کاربر را دنبال نمایند.

شرکت Stuck Design می گوید بیشترین فناوری ها و تعاملات غیرلمسی که به دلیل شیوع بیماری همه گیر کووید-19 ظاهر شده اند، از حسگر ایستا با استفاده از نور یا موج صوتی برای تشخیص فعال شدن یک دکمه استفاده می نمایند.

آنها افزودند: با فراتر رفتن بازخورد مورد انتظار از نور و صدا، Kinetic Touchless راهی جالب و در عین حال تازه را برای تعامل با فناوری بدون تماس و لمس فراهم می نماید.

این شرکت در حال حاضر نمونه اولیه خود را ایجاد نموده است، اما این فناوری فعلا در مرحله آزمایشی است و هنوز در آسانسورها یافت نمی گردد.،ایسنا

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و دنیا را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین

به "فناوارانه ویروس کرونا در آسانسور را لمس نکنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فناوارانه ویروس کرونا در آسانسور را لمس نکنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید