مدیرعامل مخابرات: پروژه VDSL را متوقف نمی کنیم و هر دو اینترنت VDSL و FTTH ارائه می شوند

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، مجید سلطانی در یک سالگی مدیرعاملی مخابرات با خبرگزاری مهر گفت وگوی طولانی انجام داده و پیرامون مسایل مختلفی از جمله وعده های اینترنت ثابت و توسعه شبکه صحبت کرده است.

مدیرعامل مخابرات: پروژه VDSL را متوقف نمی کنیم و هر دو اینترنت VDSL و FTTH ارائه می شوند

مدیرعامل مخابرات همچنان بر عقیده خود مبنی بر حمایت و سرمایه گذاری دولت در مخابرات اصرار دارد و شرط پیشرفته و توسعه شبکه را تغییر تعرفه ها و سرمایه گذاری کلان برای توسعه اینترنت فیبرنوری می داند. او می گوید اگر می خواهیم در سال 1404 نزدیک به 20 میلیون پورت فیبرنوری پرسرعت خانگی داشته باشیم؛ باید دولت سرمایه گذاری 1.5 میلیارد دلاری در بخش مخابرات و زیرساخت داشته باشد.

مدیرعامل مخابرات می گوید اگرچه VDSL یک فناوری از دور خارج شده است ولی می تواند سرعت مدنظر ما را ارائه دهد. برای مشترک و مصرف کننده، فناوری آن قدر اهمیت ندارد و بیشتر نیازمند کیفیت و سرعت است. مخابرات می تواند پروژه FTTX را در قالب فناوری FTTH و VDSL ارائه دهد.

مجید سلطانی تاکید می کند:

مهم رسیدن به هدف گذاری سرعت بیش از 25 مگابیت است که روی هر دو تکنولوژی قابل انجام است. ما نباید انتخاب مشتری را محدود کنیم. بلکه باید به نیاز مشتری و توانایی خرید آن ها نیز احترام بگذاریم. در حال حاضر نیز مکان هایی که نزدیک مراکز مخابراتی است سرویس VDSL را با سرعت خوبی دریافت می کنند و مشتریان در آن منطقه ها راضی هستند.

پیش تر، وزیر ارتباطات هم تاکید کرده بود که می خواهیم اینترنت فیبرنوری را توسعه دهیم و پس از 4 سال به 20 میلیون پورت فیبر خانگی برسیم. در این راستا، اینترنت VDSL نیز مدنظر است و قرار نیست به طور کامل کنار گذاشته شود.

حالا، این طور که از سخنان مدیرعامل مخابرات استنباط می شود؛ هر دو فناوری FTTH (فیبرنوری) و VDSL برحسب اینکه در مراکز مخابراتی کدام یک قابل ارائه به مشتری هستند؛ توسعه داده می شوند.

در ماه های گذشته، برخی صحبت ها و شایعاتی مبنی بر کنار گذاشتن فناوری VDSL به گوش می رسید ولی آن طور که به نظر می رسد هم دولت و هم شرکت مادر ارتباطاتی مانند شرکت مخابرات می خواهم پروژه فیبر خانگی و VDSL را همزمان پیش ببرد و قصدی برای کنار گذاشتن آن ندارد. حتی از برخی استان ها نیز خبر می رسد مخابرات در حال واگذاری پورت های VDSL و تبدیل سرویس های اینترنت ADSL به VDSL است.

مدیرعامل مخابرات در پایان پیرامون بحث سرمایه گذاری و توسعه شبکه نیز گفت:

پیش بینی ما این است که با این سیاستگذاری و حمایت دولت، قطعاً توسعه ما نسبت به 1400 حداقل 3 برابر خواهد بود و این قول 3 برابری را به شما می دهم و خاتمه سال آینده با اعداد و ارقام خدمت شما گزارش خواهیم داد.

به طور حتم، تعرفه های اینترنت در سال آینده تغییر خواهند کرد و آن گاه باید دید وعده های مدیرعامل مخابرات برآورده می شوند یا خیر!

نظر شما درباره حمایت از شرکت مخابرات و سرمایه گذاری عظیمی در حد 1.5 تا 2 میلیارد دلار روی توسعه زیرساخت و شبکه فیبر چیست؟ آیا حتی در صورت انجام گیری این سرمایه گذاری، دولت و مخابرات می توانند طی 4 سال، 20 میلیون پورت فیبر به کاربران بدهند؟

بحث دیگر این است که همه جا صحبت از سرعت 25 مگابیت می شود. آیا این سرعت برای کاربر خانگی کافی است؟

منبع: شبکه چی

به "مدیرعامل مخابرات: پروژه VDSL را متوقف نمی کنیم و هر دو اینترنت VDSL و FTTH ارائه می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیرعامل مخابرات: پروژه VDSL را متوقف نمی کنیم و هر دو اینترنت VDSL و FTTH ارائه می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید