مصرف گازوئیل دیزل ژنراتور چه میزان است؟

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، رپرتاژ آگهی- صنایع و تکنولوژی های زیادی وارد زندگی بشر شده اند. پیشرف علم و تکنولوژی دلیل این موضوع است. در گذشته تقریبا هر چند سال یک اختراع بزرگ، زندگی بشر را متحول نموده و وارد راستا جدیدی می نمود. این اتفاق در سالهای اخیر تقریباً روزانه پیش می آید. خیلی از اختراعات بشر به مرور، جایگاه خود را در زندگی بشر از دست داد. ضبط صوت های قدیمی که با نوار آهنگ پخش می کرد، یکی از این اختراعات است. ولی اختراعاتی وجود دارند که حتی در این زمان از زندگی بشر، با این سطح بالا از دانش و معلومات، همچنان جایگاه خود را در میان زندگی بشر حفظ نموده اند. دیزل ژنراتور، یکی از این اختراعات است که همچنان نقش مهمی را در میان زندگی بشر و برای راحتی او در این زندگی ایفا می نماید.

مصرف گازوئیل دیزل ژنراتور چه میزان است؟

برق اختراع بزرگی است. اهمیت اختراع برق برای بشر به اندازه اهمیت اختراع چرخ است. بعد از اختراع برق، زندگی بشر وارد مرحله جدیدی شد. اختراع چرخ هم زندگی بشر را وارد مرحله جدیدی کرد. بعد از اختراع برق وسایل متعددی به وجود آمدند که همه با برق کار می کردند. این وسایل زندگی انسان را بسیار ساده تر کردند. تا جایی که زندگی بدون این وسایل تقریباً برای بشر غیرممکن شد و همین امر باعث شد که بشر به برق وابسته گردد. انسان کوشش کرد که برق و الکتریسیته را در هر جایی در اختیار داشته باشد. وسیله ای که یاری می کرد تا انسان در مکان های دورافتاده به برق دسترسی داشته باشد دیزل ژنراتور بود.

دیزل ژنراتور ها وسایلی هستند که امروزه در بسیاری از صنعت های کوچک و بزرگ ایفای نقش می نمایند. این وسیله در زمان قطع برق سراسری به تامین برق اضطراری برای مراکز مهم و حیاتی مانند پادگان ها و بیمارستان ها می پردازند. اگر شما صاحب یک کسب و کار صنعتی باشید، حتماً برای ادامه حیات کار خود به دیزل ژنراتور نیاز دارید. یکی از مهمترین مسائلی که افراد قبل از خرید دیزل ژنراتور به آن می پردازند این است که این وسیله چقدر به گازوئیل نیاز دارد.

موارد بسیاری در اندازه مصرف سوخت دخیل هستند. این دستگاه همان طور که از نام آن تعیین است از گازوئیل برای تامین انرژی لازم برای فراوری برق استفاده می نماید. با توجه به اینکه بیشتر سازنده های دیزل ژنراتور از ساختار و اصول اولیه مشابهی استفاده می نمایند، قابل محاسبه است که معمولاً به ازای هر کیلو وات ساعت 220 گرم گازوئیل به طور میانه در دیزل ژنراتور ها استفاده می گردد. با توجه به اینکه چگالی گازوئیل به عنوان یک فراورده نیمه سنگین از نفت خام 850 گرم بر لیتر می باشد می توان محاسبه نمود که دیزل ژنراتور ها به طور میانگین چقدر نیاز به گازوئیل دارند.

برای مثال اگر یک دستگاه دیزل ژنراتور در یک ساعت 80 کیلو وات ساعت برق فراوری نموده باشد، با توجه به اینکه هر کیلووات ساعت حدود 200 گرم الی 220 گرم گازوئیل نیاز دارد. می توان نتیجه گرفت که این دستگاه 16 هزار و 800 گرم گازوئیل مصرف نموده است. این میزان گازوئیل با توجه با چگالی این مایع، تقریباً برابر با 20 لیتر گازوئیل می باشد. پس اگر شما یک ژنراتور دارید که در هر ساعت حدود 80 کیلو وات ساعت برق فراوری می نماید در هر ساعت به حدود 20 گازوئیل نیاز خواهید داشت.

دیزل ژنراتور وسیله ای است که در بسیاری از مکان ها به صورت دائم روشن می باشد و همین امر باعث می گردد که کم مصرف بودن این دستگاه بسیار اهمیت بالایی داشته باشد. هرچند این اندازه مصرف کم به اندازه کسری از یک لیتر باشد. فرض کنید یک ژنراتور به ازای هر ساعت کار 20 لیتر گازوئیل مصرف می نماید. دیزل ژنراتور دیگری وجود دارد که به ازای هر ساعت کار 120 میلی لیتر گازوئیل بیشتر نیاز دارد. این خود باعث می گردد که شما در ماه حدود 10 لیتر بیشتر گازوئیل مصرف کنید. اندازه اتلاف منابع اولیه و سرمایه وقتی که این ژنراتور به مدت یکسال روشن باشد بسیار بالاتر خواهد رفت. اینجاست که خریداری کردن یک ژنراتور کم مصرف بسیار اهمیت پیدا می نماید هرچند اندازه مصرف کم تر آن، ناچیز باشد.

عواملی که روی مصرف موثر هستند شامل موارد زیادی می شوند از جمله می توان به کیفیت ساخت قطعات دیزل ژنراتور اشاره نمود. هر چه برند معتبر تری بخرید در این زمینه صرفه جویی بیشتری در مصرف گازوئیل نموده اید. مورد بعدی می تواند روغن مصرفی در دستگاه باشد. هرچه کیفیت روغن مصرف شده در دستگاه شما بهتر باشد دیزل شما سوخت کمتری مصرف میکند تا توان مورد نظر شما را فراوری نماید. کیفیت فیلتر هوا نیز به همین صورت است. تقریبا می توان گفت هر چه شما بهتر از موتور خود محافظت کنید، این وسیله مصرف سوخت کمتری خواهد داشت؛ توان بیشتری فراوری و عمرمفید بیشتری برای شما کار خواهد نمود.

پس از خریداری کردن دیزل ژنراتور، موارد لازم برای نگهداری از این وسیله را به دقت رعایت کنید. سعی کنید روغن و سایر مواد مصرفی این دستگاه به موقع و در زمان مناسب تعویض گردد. این ها شاید در ظاهر هزینه ها را بیشتر کند ولی در نهایت با کاهش مصرف گازوئیل و افزایش عمر مفید دستگاه برای شما و شرکت شما سودآور خواهد بود.

منبع: شفقنا اقتصادی

به "مصرف گازوئیل دیزل ژنراتور چه میزان است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصرف گازوئیل دیزل ژنراتور چه میزان است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید