مهار آتش سوزی 2 فروند لنج باری در بندر بهمن قشم

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، سرپرست معاونت مالی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد قشم از مهار کامل آتش سوزی 2 فروند لنج باری در بندر بهمن قشم و آغاز بررسی دلایل و میزان خسارت این حادثه خبر داد.

مهار آتش سوزی 2 فروند لنج باری در بندر بهمن قشم

به گزارش ایرنا، مختار گرشاسبی گفت: این 2 شناور حامل بار از مبدا دوبی امارات متحده عربی به مقصد جزیره قشم بوده اند که به دلایل نامعلوم صبح امروز جمعه (هشتم اردیبهشت ماه) دچار آتش سوزی شده اند.

وی ادامه داد: در نخستین دقایق بروز این حادثه نیرو های آتش نشانی عملیات اطفا حریق را انجام دادند و با حضور میدانی و دستور ویژه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، بررسی علل و برآورد میزان خسارت این آتش سوزی در دستور کار قرار گرفته است.

سرپرست معاونت مالی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد قشم اضافه نمود: لنج های حادثه دیده در نوبت تخلیه در اسکله بندر بهمن قشم بوده اند و لنج و کالا های وارداتی، به طور کامل در اختیار مالک شناور بوده است.

به گفته گرشاسبی؛ از آنجا که فرآیند تخلیه بار های وارداتی لنج های حادثه دیده شروع نشده بود و کالایی تحویل انبار شرکت توسعه بنادر و فرودگاهی نشده و قبض انبار برای آن صادر نشده، شناسایی نوع و حجم کالای ورودی و برآورد میزان خسارت آن زمان بر خواهد بود.

وی گفت: صاحبان شناور های حمل کالا طبق کنوانسیون های حمل و نقل بین المللی باید شناور و کالای خود را بیمه کنند، از این رو مالکین این شناور ها در صورت داشتن بیمه جهت جبران خسارت می توانند پس از برآورد خسارت، از بیمه مربوطه تامین خسارت کنند.

سرپرست معاونت مالی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد قشم گفت: مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم نیز درپی بروز این حادثه با حضور در بندر تجاری بهمن قشم، دستورات لازم جهت استقرار استاندارد های بین المللی، تجهیزات فنی لازم و دستور العمل های مدیریت بحران و جلوگیری از بروز حوادث و همچنین بررسی دلایل حوادث مشابه در سال های گذشته و رفع نواقص آن را صادر کرد.

ساعت 9:15 صبح امروز جمعه (هشتم اردیبهشت ماه) 2 فروند لنج باری به نام های سیمرغ 2 و 11482 که حامل کالا های وارداتی از کشور امارات متحده عربی بودند، در بندر تجاری بهمن شهر قشم دچار حریق شدند که با تلاش تیم آتش نشانی منطقه آزاد قشم و حضور میدانی و کمک نیرو های سپاه، فرمانداری و اداره بنادر و دریانوردی ضمن ایمن سازی و جلوگیری از سرایت حریق به سایر شناورها، آتش سوزی به صورت کامل مهار شد.

منبع: فرارو

به "مهار آتش سوزی 2 فروند لنج باری در بندر بهمن قشم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهار آتش سوزی 2 فروند لنج باری در بندر بهمن قشم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید