شرایط گلستان اینترنت به روایت زارع پور وزیر ارتباطات!

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، وزیر ارتباطات با تأکید بر عدم قطع برنامه ریزی شده اینترنت در سال 1401، از دستور خود مبنی بر تنوع مسیر های تأمین ترافیک کشور اطلاع داد.

شرایط گلستان اینترنت به روایت زارع پور وزیر ارتباطات!

به گزارش سیتنا، زارع پور با تأکید بر وجود داشبورد های پایش اینترنت، گفت: داشبورد هایی برای پایش شرایط داریم و هیچ قطعی از قبل برنامه ریزی شده ای نداشتیم که بخواهیم از قبل اطلاع رسانی کنیم و بحث فنی همواره بوده است، اما در تلاشیم این قطعی ها را به حداقل برسانیم.

وزیر ارتباطات پیرامون قطعی های اینترنت در سال 1401 که بعضاً به علت اختلال در شبکه زیرساختی کشور رخ داد و عدم اطلاع رسانی به موقع شرکت ارتباطات زیرساخت در مورد این قطعی ها، گفت: داشبورد ها و مانیتور هایی در اتاق بنده است که در لحظه شرایط ارتباطات را مشاهده می کنم و اگر در حد یک صدم لینک هایی در کشور قطع باشد، در لحظه اطلاع رسانی انجام می گردد.

قطع لینک ها به علت مسائل گرجستان

او با اشاره به اینکه هفته های گذشته تمام لینک های ما در آذربایجان، ارمنستان و ترکیه به علت مسائلی که در گرجستان بود، قطع شد، گفت: 15 دقیقه ای قطعی داشتیم که از سمت جنوب تأمین کردیم. بیش از سه برابر مصرف فعلی کاربران، ظرفیت ایجاد کردیم، آن هم از منابع مختلف.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره اهمیت تنوع مسیر های تأمین ترافیک اینترنت به دستورات خود به شرکت زیرساخت اشاره نمود و گفت روز اول به مدیرعامل شرکت زیرساخت دستور دادم که تنوع مسیر های تأمین ترافیک کشور را افزایش دهید و فقط به چند کشور و چند شرکت بسنده نکنید. به همکاران عرض کردم اگر از یک مقدار ای بیشتر قطعی داشتیم که مردم تحت تأثیر قرار گرفتند، حتما اطلاع رسانی کنید.

به اعتقاد زارع پور، نگرانی مردم از قطعی اینترنت به علت اخبار نادرست بعضی سایت های غیرمستند است. او با تأکید بر اینکه بعضی سایت های غیرمستند با اخبار نادرست مردم را نگران می نمایند که قطعی داشتیم، گفت: وظیفه ما تأمین ترافیک با کیفیت برای همه مردم است و آنچه که در توان داریم را انجام می دهیم.

وزیر ارتباطات بر این موضوع تأکید دارد که قطعی اینترنت در سال 1401 برنامه ریزی شده نبوده و به علت اختلالات مسیر تأمین ترافیک بوده است. اختلال و قطعی برنامه ریزی شده یا ناگهانی به هر روی، اقتصاد دیجیتال کشور را تحت تأثیر جدی قرار داد. از اتاق بازرگانی تا دیگر نهاد های بخش خصوصی چندین بار در سال 1401 نسبت به قطعی اینترنت ابراز نگرانی کردند.

منبع: فرارو

به "شرایط گلستان اینترنت به روایت زارع پور وزیر ارتباطات!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط گلستان اینترنت به روایت زارع پور وزیر ارتباطات!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید